Max Keiser: Warren Buffett zacznie panicznie kupować Bitcoina za 50.000 dolarów, tak jak Peter Schiff.

Warren Buffett kupił akcje spółki zajmującej się wydobyciem złota, mimo że wcześniej walczył z metalem szlachetnym jako instrumentem inwestycyjnym. W związku z tym pojawia się pytanie – co by się stało, gdyby kupił również Bitcoin?

Choć znany amerykański inwestor Warren Buffett nigdy w przeszłości nie był fanem złota, to ostatnio dokonał sporej inwestycji w Barrick Gold Corp, jednocześnie zmniejszając swoje zaangażowanie w ulubiony sektor, czyli banki.

Podobnie jak w przypadku złota, Buffett walczył z „nowym złotem“, Bitcoin, co rodzi pytanie, czy w przyszłości nie zmieni zdania na temat pierwotnej kryptojum waluty.

Buffett sprzedaje banki, zamiast tego kupuje złoto.
Wkrótce potem 90-letni prezes i dyrektor generalny Berkshire Hathaway nigdy nie okazał faworyzacji dla złota i jego roli jako narzędzia inwestycyjnego.

W swoim liście do akcjonariuszy Berkshire Hathaway z 2019 roku, dotyczącym nadchodzącej finansowej apokalipsy, Buffett odnosi się do tych, którzy planują akumulację złota jako zabezpieczenia, zamiast inwestować w „amerykańskie przedsiębiorstwa“, ich portfel byłby znacznie mniejszy:

„A co ta rzekoma ochrona [złoto] by przyniosła? Miałbyś teraz aktywo warte mniej niż 1% tego, co zostałoby zrealizowane z prostej, niezarządzanej inwestycji w amerykański biznes. Ten magiczny metal nie dorównał amerykańskiemu metaliowi.“

Ty też możesz lubić:

Bitcoin jest jedynym trwałym aktywem w Galaktyce, Winklevii powiedział Dave’owi Portnoy’owi.
Safe Haven? Bitcoin’s Recent Rally Correct with Gold and Silver.
JPMorgan: Young People Buy Bitcoin, Elderly Invest in Gold

Buffett koncentrował się na inwestowaniu w wiele innych aspektów tradycyjnej sceny finansowej, w tym na znacznych inwestycjach w sektorze bankowym. Teraz jednak jego strategia może się zmienić, ponieważ Berkshire znacznie zredukowało swoje udziały w JPMorgan Chase & Co oraz Wells Fargo & Co.

Chociaż ostatnio podwoił on swoje udziały w Bank of America, sprzedał również większość swoich Goldman Sachs‘. Bloomberg dodał, że Berkshire zredukował również udziały w innych firmach finansowych.

Zamiast tego, firma inwestycyjna Buffett’a przyjęła bardziej „ostrożne“ podejście i zakupiła ogromny udział w Barrick Gold – wiodącej firmie wydobywczej produkującej złoto i miedź w 13 krajach.

Według Davida Kassa, profesora finansów z University of Maryland w Robert H. Smith School of Business, ten krok z Berkshire pochodzi jako „największy szok“ z piątkowego zgłoszenia firmy.

Czy Buffett mógłby otworzyć swój umysł dla Bitcoina?

Innym atutem, dość podobnym do złota pod względem stałej podaży i ostatnich zmian cen, które Buffett nie przepada za Bitcoinem, jest Bitcoin. Wcześniej określał podstawową krypto walutę jako „truciznę na szczury“ i „urządzenie do gier hazardowych“, a nawet lunch z Justinem Sun, dyrektorem generalnym TRON i innymi czołowymi postaciami kryptograficznymi nie mógł zmienić zdania.

Ale co jeśli amerykański inwestor zmieni w jakiś sposób swoje nastawienie do Bitcoina tak jak zrobił to prezes JPMorgan, Jamie Dimon? A co jeśli Buffett zacznie alokować środki na podstawową kryptokurrency, jak Paul Tudor Jones III i MicroStrategy?

Tak drastyczna zmiana nastawienia mogła nie tylko przenieść cenę BTC w stratosferę, ale również wywołać efekt kuli śnieżnej, który ostatecznie zwiększy wskaźnik przyjęcia aktywów przez masy.

Max Keiser: Buffett’s Panic Buying At $50K
Założyciel Heisenberg Capital Max Keiser powiedział CryptoPotato, że Buffett przegapił wiele dobrze prosperujących inwestycji, takich jak Apple i Amazon, ponieważ „jego czas jest słaby“. W tym samym czasie, Buffett „unikał złota przez 20 lat, podczas gdy złoto wyprzedzało Buffetta przez 20 lat“.

Jako taki, Keiser zapewnił, że Buffett i inny Bitcoin basher – Peter Schiff – w końcu złapią się na BTC i zaczną się gromadzić.

„Zgaduję, że Buffett (lub ktokolwiek, kto przejmie po jego przejściu) zacznie panikować nad Bitcoinem za 50.000 dolarów, tak jak Peter Schiff.

Jedynym znaczącym graczem w biznesie zarządzania pieniędzmi, który wie, co robi, jest Paul Tudor Jones, który, jak się spodziewam, zwiększy swój przydział Bitcoinów z obecnych 2% portfela do 10% w najbliższym czasie.“